Trend

Cazimi olmak

15 mart 2018-15 Mart 2018
Güneşin kalbinde olmak veya tahtına oturma durumu nedir? Yanık olma durumu ile arasındaki fark nasıl anlaşılır. Bu duruma bir açıklık getirmek istiyorum: Cazimi pozisyon sadece Dünyamız ile güneş arasında yer alan Merkür & venüs için belirtilebilir. Dünyamızdan sonra yer alan, Mars, jüpiter, satürn ve diğerleri için cazimi pozisyon durumu söz konusu olamaz. Yani enerji olarak aynı kalitede değildir. Bu pozisyonlarında çok Farklı başka ezoterik anlamları tabi ki vardır. Ancak cazimi değildir.

Cazimi pozisyon; Güneş ile dünya arasındaki planetlerin güneş ile tam aynı derecede olduğu andır. Örneğin güneş 14° 15′ merkür 14° 15′ bu cazimi demektir.

(Yazıda kullandığım Sembollerin anlamları
(°) derece demektir. (‘) dakika demektir. )

Ancak “Yanık Merkür Olmak” diye aynı duruma benzeyen başka bir durum da vardır. Buradaki farkı size şu şekilde izah etmek isterim; Örneğin, Güneş Oğlak burcunda 14° 15′ iken merkürün oğlak burcunda 11°/ 12° / 13° olması durumu yanık durumdur. Cazimi merkür durumda dilek ve dua için en uygun eşref zamanı olurken, Merkür Yanık durumda ise, merkür güneşin ışığında kaybolur ve körelir…

Bu doğa olayını dünyadaki bizler şu kadersel olasılıkta yaşarız; konuşmayı bile beceremezsiniz. Aklınız söner. İletişim sıfıra düşer. Odaklanmakta zorlanırsın. İçine yönelirsin. Suskunlaşırsın. Aldatılabilirsin. Gözünün önündeki fırsatı göremezsin, Akli melekelerini doğru kullanamazsın.

Aynı durum venüs içinde geçerlidir.

► Kader bir Geometridir.

► Evrende tesadüf yoktur.

► Kadersel olasılıkları, gözlem yapabilen aklı ile bu gözlemleri yorumlayabilen herkes bilebilir. (Bu bir medyumluk değildir)

►Gaybı bilmek bunların çok çok üzerinde bir şeydir.

►”Gaybı Allah’ tan başkası bilemez” kelimesini ağzına pelesenk etmiş kişiler tamamen ezbercidir, daha Gayb kelimesinin anlamını dahi anlayabilmiş değildir.

►Kader bambaşka bir şeydir olasılık barındırır. Olasılıklar hesaplanabilir.

►Gayb konusu; Kendi cüzzi iradesi ile seçim yapma olasılığı ile yaşayan ve zaman faktörü ile düşünebilen ve cisimler aleminde yaşayan bizlerin idrak edebileceği bir durum değildir.

►Gaybı bilmek için ışık hızına çıkmak veya zamandan münezzeh olmak şartları geçerlidir.

►2025 yılı şuan yaşanmaktadır ve 1687 yılı da şuan yaşanmaktadır desem. İşte bunu tam manasıyla idrak edemezsiniz. İşte gayb tam olarak budur. Herkes sadece yaşadığı anın yani içinde bulunduğu anın gerçekliğini tam ve net bilebilir.

►Kader; olasıklarımız ile henüz karşı karşıya kaldığımız ve henüz seçim yapma hakkı elinde olan bizlerin seçimlerini yapmadan önceki durumu için kullanılırken. Gayb seçimi yaptıktan sonra meydana gelen son durumu belirtir. Bu yüzden kaderin üstünde bir değil, birçok kader vardır.

►Kader dürtüsellik ile işler manyetiktir.

►Bu yüzden astroloji bir nimettir. Çünkü kişi o an karşı karşıya kaldığı kadersel olasılıkları, dürtüsel değil en mantıklı şekilde değerlendirip seçimlerinin onu nereye götürebileceğini Allahın ilmi ile önceden hesaplayabilir. Ancak yinede Gaybı kimse bilemez. Çünkü ben kendi seçimlerimi yaparken sende seçimler yapmaktasın ve bu bizi çok kombinasyonlu bir matematiksel matrix denkleminin içine sürükler. Seni tanımasam da senin seçimlerin beni, benim seçimlerim de seni dolaylı olarak etkiler.

►Ben bulunduğum yerden o anın içinde yaşayan herkesin seçimlerini etkileyebilme özgürlüğü içindeyken sende aynı özgürlüğün içindesin.

►İşte bu yüzden sizler ile karınca kararınca da olsa iletişim içindeyim. Çünkü sen kendini dürtüsel davranışların ile kötü bir sonuca sürüklediğinde beni de farkında olmadan etkilemiş oluyorsun.

Sevgiler 🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu