Trend

Venüs Cazimi

Arkadaşlar merhaba,

3 Haziran 2020 gün içinde Saat:18:00 ile, aynı günün Gece yarısı 02:00 arası Venüs ikizler burcunda yanık pozisyondan çıkarak Güneşin Kalbinde yani “CAZİMİ” pozisyonda konumlanacaktır. Belirttiğim tarih ve saat aralıklarında bilinçli olarak dua ve dilek için kullanırsanız hayatınıza katkı anlamında önemli unsurları dahil edebilirsiniz.

Bu her yıl gökyüzünde olabilen bir konum ve kalite değildir. Bu yüzden çok ama çok değerlidir. ‼

Bu zaman aralıklarında ağzınızdan çıkan her neyse birden kaderiniz olabilir. Bu yüzden bilinçli ve olumlu bir şekilde bu vakti değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Belirttiğim tarih ve saat aralıklarında Venüs Cazimi konumda ilerlerken; Ay, akrep burcundan neptün ile arasında üçgen oluşturacağı için Bu cazimi vaktin değerini ilahi anlamda artırmakta olduğunu da önemle belirtmeliyim.

Bu vakti nasıl değerlendirebilirim?

İbadet ve ilahi iletişime geçmek sana göre nasıl yapılmalıysa o şekilde değerlendirmelisiniz. Ancak dua ederken dikkat etmeniz gereken önemli konu; isteğinizi gerçekleşmiş olarak hayal etmenizi ve şükretmenizi öneriyorum. En güzel dua şükürdür bunu sakın unutmayın. Bize öğretilen dua etme bilincindeki gibi kıtlık bilinci ile dua etmeyin.

Örnek; Allah’ım ev alayım, araba alayım demek, zaten özünde yokluk belirttiği için kıtlık bilinci gütmektedir. Allah’ım ev aldım çok şükür,bin şükür ‼demek ev alayım demekten bin kat daha hayırlıdır….

Güneşin kalbinde olmak veya tahtına oturma durumu (CAZİMİ) nedir? Yanık olma durumu ile arasındaki fark nasıl anlaşılır. Bu duruma bir açıklık getirmek istiyorum: Cazimi pozisyon sadece Dünyamız ile güneş arasında yer alan Merkür & Venüs için belirtilebilir. Dünyamızdan sonra yer alan, Mars, jüpiter, satürn ve diğerleri için cazimi pozisyon durumu söz konusu olamaz. Yani enerji olarak aynı kalitede değildir. Bu pozisyonlarında çok Farklı başka ezoterik anlamları tabi ki vardır. Ancak cazimi değildir.

Cazimi pozisyon; Güneş ile dünya arasındaki planetlerin güneş ile tam aynı derecede ve aynı deklinasyonda olduğu andır. Örneğin güneş 14° 15′ merkür 14° 15′ bu cazimi demektir. Venüs ve merkürün Cazimi olması için güneş ile venüs + merkür planetlerinin 0°17′ tölerans ile aynı konum, derece, deklinasyonda yer alması gereklidir. Deklinasyon: Dünyamızın ekvator düzlemininin kuzey veya güneye doğru uzaklığı için kullanılan teknik bir terimdir.

(Yazıda kullandığım Sembollerin anlamları

(°) derece demektir. (‘) dakika demektir. )

3 Haziran 2020 Çarşamba günü

Saat:18:00 da Venüs Cazimi konum etkileri başlıyor.

Saat: 20:30 da Venüs Cazimi konum etkileri en zirveye doğru çıkıyor.

Saat:02:00 da Venüs Cazimi konum etkileri azalarak tamamen bitmiş ve bu kaliteli zaman diliminden çıkmış olunacağını belirtmek isterim.

Belirttiğim zaman aralığı Çanakkale / Biga üzerindeki gökyüzü konumuna göre hesaplanmıştır. Dolayısıyla aramızdaki saat farkını gözeterek bulunduğunuz coğrafyada bu etkiyi tam vaktinde yaşayabilirsiniz.

Türkiye için saat farklılıklarını gösteren tabloyu bu postun ekinde görsel olarak paylaşıyorum. Tablo üzerinde belirttiğim (-) olan dakika kadar belirttiğim vakitten geri giderek bulunduğunuz coğrafyada bu kaliteli zamanı tam vaktinde değerlendirebilirsiniz.

Sevgiler 🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu