Trend

Şimdi kendinizi bir kumarhanede düşünün.

Kumarhaneye girdiğinde cebindeki parayı gişeye verir ve sadece ilgili kumarhanede geçen Fiş veya marka alır ve kumarhanenin içinde dilediğin gibi oynarsın.

Kumarhanede herkes aynı anda kazanamaz. Eğer kazanırsa ne olur…? Kumarhane batar.. Kumarhanenin içinde Kazan, harca, kaybet üçgeninde döner herkes.

Kumarhanenin içinde biranda herkes 10 bin dolar kazandığını varsayalım. Herkesin cebinde 10 bin dolar karşılığında fiş var. Kumarhane markası… yani kumarhanenin kendi özel parası. Herkes kumarhanenin kasasına aynı anda yönelir ve elindeki markaları iade ederek kazandığı gerçek 10 bin doları talep ettiğinde kumarhane aynı anda kazanan bu kişilere gerçek dünyada geçen para iadesi yapamaz çünkü batar.

İşte aynen böyle bir durumun içindeyiz.

Şimdi FED sürekli para basıyor. Büyük yatırımcı yani elinde milyonlarca dolar tutan büyük kazanan oyuncular, bir şey farketti ki bu kumarhanenin içinde herkeste para var ve kasaya yönelirlerse gişe gerçek ödeme yapamaz.

Bu yüzden onlar akıllı davranarak gişeye bizlerden önce yönelip, elindeki kumarhane markalarını gerçek para yani altın ile takas ettiler. Bu yüzden altın fiyatları patladı ve hatta şuan karaborsa konumda fiyattan satışta bulunmaktadır.

Çok yakında merkez bankaları altın alımına sınırlama getirecek. Öyle herkes elindekini altına çeviremeyecek. Eğer çevirirse çünkü banka yani kumarhanenin kasası batar.

FED bu yüzden sınırsız para basıyor, faizsiz ve sınırsız çünkü batıyor içerideki oyuncular durumun farkında olmasın istiyor. İstiyor ki, sen oyun oynamaya devam et ve sakın kasaya ulaşıp gerçek para ile takas isteme. Cebinde paran var bak işine diyor.

Küçük yatırımcı bu yeme geliyor.. ancak büyük yatırımcılar yani usta kumarbazlar, yok hayır… matematik tutmuyor diyerek… kasaya gidip al kardeşim benim kumarım biter, ver bana gerçek paramı diyor, ancak küçük yatırımcı hala para fişlerinin peşinde…

Bu çok büyük bir soygundur.

FED bu yüzden diyor ki bir panik ortamı oluşturalım ki. Ödeme yapamamamızı bir sonuca bağlayalım. ne yapalım peki. Mesela kendi kendimizi soyalım, şakacıktan. Bu kriz ortamında millete açıklama yapmış oluruz.

Bak kardeşim virüs var, hayatımız tehlikede, ne altını?… sen karnını doyurduğuna bak, sonuçta makarnan var. cebinde paran da var. kumarhanenin içinde sınırsız ye iç takıl. ye iç ama evinden çıkıp sakın ama sakın kasaya yönelme..

Küçük yatırımcı bir uyanır gibi oluyor, ama altın yükseliyor, benim acilen altın almam gerek diyor.

Artık çok geç. Altını bulursan artık alırsın.

Her zaman diyorum, Altın gerçek paradır. Diğer tüm değerler kumarhanenin uydurduğu türevleridir.

Dünyada 875 trilyon dolar kağıt para mevcut. Ancak 5,5 milyar ons altın bulunmakta.

Yani bu matematiğe göre bu kumarhanenin içinde çok fazla oyuncu var. Acilen bu yüzden nüfusu azaltmanın peşindeler. Aksi halde bu kumarhane içerideki sayıda oyuncuya sürekli para ödemesi yaparak asla kazanamaz.

Acilen ya başka bir değer uydurmalı ve herşeyi sıfırlamalılar ve oyuncu sayısını azaltmalılar. Aksi halde ana kasa eksi bakiye vermeye devam edecek.

İkisini de yapacaklar. Yeni para birimi tamamen elektronik olacağı gibi, nüfusta bir azalma planlamaları da bu yüzdendir.

Dünya kumarhanesinde sevgiler 🙂

Mayıs + Haziran 2020 yi bekleyin… Venüs retro yapıp neptüne bir geri kare yapsın FED çığlık atacak…

Sakın aldanmayın bu çığlıklara, şuan Tüm çığlıklar SAHTE.. Bankaları yani kasayı soyanlar kendileri….

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu