Meditasyon

Eski kaynaklarda Bazı Allah dostlarının öğretilerinde Bir kağıt parçasına, Aciz Kulundan Rabbine mektup diye başlayarak Ey Rabbim bana gerçekten bir musibet isabet etti. Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin diyerek meramını anlattığı ve sonra bu yazılı kağıdı akar suya attığı eski eserlerde yazılıdır.

Ancak bu kitapları okumak bize, modern ilahiyatçılarımız tarafından hurafe olarak bildirilip, yasak edildiği için, maalesef biz Allah’ ın evliyasını hiç ve Enbiyasını azıcık kabul ettiğimiz için maalesef böyle cehalet içinde yol almaktayız.

Sonra ne oluyor peki, Bizde bu cehalet olunca, Elin Çinlisi, Japonu Elin Budisti gelip bize YOGA ve Meditsyon dersi öğretiyor işte. 🙂

Yahu bu sistemlerin hepsi çatır çatır çalışıyor. Evet doğru da bu YOGA ve Meditasyon ve tütsü yakmak, koku ilmi felan filan bunların hepsi temeli Tasavvuf a dayanır. Tasavvuf Öğretileri Uzak doğu köklere sahiptir. İslam dan öncede vardı. Bu konunun en temeli Atlantistir.

Rabıta olayını iyice bir araştırın. Rabıta ile meditasyon apayrı konulardır, ancak birbiri ile aynı temel üzerine kuruludur.

Rabıta zihinde imgeleme ile alakalıdır. Çekim yasasını tetikler. Rol model edindiğin insana doğru çekilirsin, adeta o düşündüğün kişinin huyu suyu sana etki eder, rabıta ettiğin kişiye dönüşürsün. Üzüm üzüme baka baka kararır. Körle yatan şaşı kalkar atasözlerini mercek altına alıp bu konular ışığında incelemek lazım gelir.. ben bunu 27 yaşında inceledim. Eskiler ne kadim bilgiler bilirmiş ya böyle..

Mevlana ile şems arasındaki ilişki rabıtanın daniskasıdır.

Rabıta etme olayını her insan hayatında ister kabul etsin, ister etmesin her daim uygular. Nasıl mı? En sevdiğin arkadaşının huyu suyu seni etkiler, Ona dönüşürsün. Neden çünkü ROL MODEL edinirsin. Onun gibi olmaya başlarsın. o yalan söylüyorsa sende söylemeye başlarsın. O İyi biriyse sende iyi biri olursun. Onun kokusu sana adeta bulaşır. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim ata sözünü de bir mercek altına almak lazım gelir.

Bu konuyu daha iyi anlamak için, Bir aşık çifti inceleyin göreceksiniz. İki sevgili huy ve hareketler bakımından sürekli birbirlerini düşündükleri için birbirlerine dönüşürler. Bu yüzden rol model edindiğin kişi çok önemlidir. Dandik birini Rol Model edinirsen dandikleşirsin. 🙂 sen ister kabul et, ister etme. Sistem bu şekilde işliyor. Bilim bunu çoktan kabul etti.

Körle yatan şaşı kalkar rabıtayı işaret eden apaçık bir atasözüdür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu