Trend

Karmik iptal

“Karmik iptal” diye bir söylenti duydum. 

🙂 birileri horoskop haritasındaki olumsuz açılarını, “karmik kötü açılarımı iptal ettim” diyerek hayatlarını değiştirebileceklerini sanıyormuş. 🙂

Arkadaşlar tamam kabul, spiritüel olalım. Ben varım. Spiritüelizmi destekliyorum. Bende spiritüel olmaya çalışıyorum. Ancak size şunu hatırlatmak istiyorum. Bu iptal etmek istediğiniz yönleriniz, sizin ruhunuzun tekamülünüz için gerekli.

Allah, Sen farkında ol ve değiştirebilme yeteneği kazan diye sana bu yönleri yüklemiş zaten, (bu yönler senin başaramadığın yönler ve bu yönlerini geliştirmelisin. Aynı evrim süreci gibi düşün) senin tek sınavın sensin. Kendi kendin ile terbiye olduğunun farkına varmalısın. Hangi yönünüzü iptal ettiğinizi bilmeden, yani farkında olmadan, neyi nasıl iptal edebiliyorsunuz.

Bilgisayarda nereye tıkladığını, bilmeden pencere açamadığınız gibi, neyi nereye neden yazdığını bilmeden google de arama bile yapamadığımızı hatırlatmak istiyorum.

Ancak Farkında olarak ve kendi gerçeğiniz ile yüzleşerek değişim yapabilirsiniz. İptal ettim diyerek bilinçleneceğini sanan kişiler kaderinden daha çok dayak yer, işinizi zorlaştırmayın… Bu işin kısa yolu yok arkadaşlar.. Bilinçlenmeden farkındalık elde edilemez. Kaderin senin kontratındır. Bunu asla unutmayın ve dikkate alın lütfen.

“Karmamı iptal ettim ohhh!! rahatladım be” diye bir şey yok arkadaşlar… 🙂
Bu söylediğiniz şekilde camide imamlar her gün tövbe veriyor. Hatırlatayım. “Diyelim cümle günahlarımıza tövbe estağfurullah” diye. Evet böyle bir tövbe şekli vardır, ancak etkisi sıfırdır. Tamamen gelenekseldir. Temel Sorun şudur ki. kişi hangi günahına tövbe ettiğini bilmeden tövbe edemez. İptal hiç edemez. Kendinizi kandırmayın. Kişi kendisini Kandırırsa ne olur, Yarın gene aynı kişi ile yani yine aynı kendisi ile uyanır ve hayata başlar. Bu sonunda Aynı tas aynı hamam işine döner ve sonra hayal kırıklığı ve sonra özgüven kaybı ile sonuçlanır.

Koskoca Neptün Mars karesini sen iptal ettim diyerek değiştiremezsin. 

🙂 Ya da jüpiter venüs karesini, ya da horoskop haritandaki tüm kötü etkileri iptal ettim diyerek toptan topyekünle olmaz bu iş. Sen farkındalık elde edene kadar Bu ve diğer tüm kötü açılar her transitte tıkır tıkır çalışacaktır. Bu açının etkileri nedir? diye farkında olarak kendi ruhunun üzerindeki etkilerini farkederek değiştirmek isteyerek, değişimi kabul ederek, oluşan krizleri yöneterek değişim yapabilirsiniz.

Ruhsal Tekamül için pozitif düşünce gereklidir. Bu kısıma katılıyorum. Ancak sadece dil ile değil. Değişime dil ile başlayabilirsin ancak neyi değiştirdiğini bilmelisin. iptal veya tövbe etmeden önce idrak etmelisin. Bu kötü etkileri oluşturacak konulardan da uzaklaşmalısınız. Tüm benliğin ile farkında olmalısınız.

Unutmayın, Din ve Sofistike hayat, Tasavvuf, Mistizm ve Spiritüelizm enerjisinin kaynağı Neptün’ dür. ve Neptün Aynı AFYON gibidir arkadaşlar. Bildiğin uyuşturucu etkileri vardır. Astrolojide Alkol ile özdeşleştirilir. Kafa bulandırır, sarhoş eder. Mantıktan uzaklaştırır. Neptün enerjisinin Çürütücü özelikleri vardır. İlk çürüttüğü şeyde akıldır. Senin plansız olmaya alıştırır. Ruhsal boyuta sokar. Neptün enerjisi aynı çok keskin bir bıçak gibidir, bıçağı eline alıp ekmekte kesersin, ancak dikkatli olmalısın elindeki bıçaktır, kendini de kesme ihtimalin vardır..

Spiritüel olmak veya mistik ve pisişik güçlere sahip olmanın, şizofren olmaktan ayıran tek fark mantık çizgisidir. Sipritüel olmak ruhsal anlamda uçup kaçmak demek, ancak mutlaka bir ayağınız yerde olmalı, Aksi halde Neptün insanı öyle bir uçurur ki, bir daha bu dünyaya geri dönemezsiniz. 🙂

Mistik ve Spiritüel olmak güzeldir. Sonuna kadar destekliyorum. Ancak mantığı ve her ne kadar bizim için sığ olsa da bilimi de destekliyorum.

Bu evrende kendi probleminin üzerine gözlerini dikmeden, problemin ile bizzat yüzleşmeden asla çözemezsin…

Kolaycı zihinler çıkarcı zihinlerin kurbanı olur arkadaşlar..

“Başarmak zordur, Kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Unutma, yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir.” – Dan Brown

Sizleri seviyorum arkadaşlar,
Sevgiler 🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu