Trend

Göğün Dört Kralı

Galaksimizi kuşatan burçların içerisinde milyarlarca yıldız bulunmakta ancak bunlardan 4 tanesi çok özeldir. 4 yönün (Doğu-Batı-Kuzey-Güney) bekçiliğini yapan ve mitolojik hikayelerde cennetin bekçiliğini yapan 4 kraliyet yıldızı. Bu 4 yıldız adeta Cennetin kapılarını temsil etmektedir. Kraliyet yıldızları M.Ö 3000 li yıllarda Perslerden gelen bir bilgidir.

Kraliyet yıldızları çok büyük başarıları vermek için kişi ile pazarlık eder, ancak insanların çoğu bu pazarlığı bilmez ve önce büyük başarı elde edip, daha sonra anlaşma şartlarına uymadıkları için tepe taklak oluverirler.

Bu Kraliyet yıldızları pazarlık edilen konunun dışına çıkılırsa kötücül ve acımasız etkiler ile kişinin hayatına müdehale eder.

Bu yıldızların ilki 9° İkizler burcunda yer alan Aldebaran dır. Cennetin doğu kapısının bekçisidir. Mars karakterinde bir yıldız olduğu için askeri başarıyı, savaşmayı, güç, onur, şöhret, verir. Pazarlık şartı şöyledir. Kişi dürüstlükten ödün verdiği anda ölümcül bir hastalığa yakalanabilir. Statü ve mevki kaybetmesini gündeme getirir. Hatta kişi intihar bile etmesi gündeme gelebilir.

Cennetin batı kapısının bekçisi Antares tir. 9° yay burcunda yer alır. Çok ağır bir çalışma sonucunda kişiye dayanıklı, çetin, hırçın, döğüşken ve savaşçı özellikler verir. Dolayısıyla askeri personel için önemli bir yıldızdır. Stratejik yetenek, gözü karalık ve cesaret verir. Bu yıldızın pazarlığı aşırılıktır. Eğer kişi abartılı davranır, hayatında aşırılıklar yer alırsa kalp problemleri, satüden düşme, büyük kazalar ve yangın tehlikesini, kişinin hayatında gündeme getirir.

Cennetin Kuzey kapısının bekçisi Regulus tur. 29° Aslan burcunda yer alır. Kişinin hayatına, başarı, yüce gönüllülük, onur, kumanda etme yeteneği, güce düşkünlük, sağlam karakter verir. Doğum haritasında Regulus sabit yıldızı vurgulanan kişi, kendi yaşamının yıldızıdır. Aşk dramasını, sahnede veya gerçek hayatta aktör olan kişileri sembolize eder. Bir işe çekingen ve içe dönük başlasa bile önemli ve etkili pozisyonlara yükselme kapasitesi vardır veya böyle bir yaşamın içine doğar ya da böyle bir yaşama sahip olacağı evlilikler yapar. Bu kişi iradeyi ele geçirmek ister ve kendisine tabi olunmasını, hayranlık duyulmasını bekler. Ayrıca kişi maceracı, cüretkar, idealist, risk alabilen ve başkalarına zarar verse bile kendi kanılarıyla hareket edebilen birisidir. Bu yıldızın pazarlığı intikam ve öc alma ile ilgilidir. ne zamanki kişi hayatında birisinden öc ve intikam almaya kalkışır işte o vakit güçten düşer, adı skandallara karışır, ölümcül hastalıklar ve boğularak ölme gibi gündemler meydana gelir.

Cennetin Güney kapısının bekçisi Fomalhaut tur. 3° balık burcunda yer alır. Bu yıldızın etkisinde olan kişi idealistlik, mistisisizm, öngörüşlülük, düşsellik, hayalcilik, felsefeye ve okülte merak ve büyük bir karizma verir. Kişinin ideallerinin saf olması gerekir. Bu kişinin kendi amaçları için manipülasyon yapması, doğru yoldan ayrılması, ayrıca hayallerinin ve hedeflerinin kendisini yüceltme doğrultusunda kullanması herşeyi önce kazanıp sonra kaybetmesine neden olabilir. Doğum haritasındaki etkisi genellikle iyi olarak düşünülür. Kişiye unutulmaz bir isim ve karizma verebilir. Örneğin Hitler’in, Galileo’nun ve Lincoln’un doğum haritalarında Fomalhaut sabit yıldızı güçlüdür. Eğer Merkür ile kavuşum halindeyse zihinsel yeteneği gösterir ve bir yazar veya bilim adamı olarak başarı vaad edebilir. Yükselen’in üzerinde ve iyi açılar aldığı zaman ün ve hatırlanacak bir isim sağlayabilir. Pazarlık ettiği konu çıkarcılık ilişkisidir. Çıkarcılık devreye girdiği anda manevi ve maddi kayıplar kişinin hayatında gündeme gelir.

Allah her birimiz ile pazarlık etmiştir. Bilinç altımızda aslında her birimiz bu pazarlığı çok net biliyoruz, ancak hafızamızda hatırladıklarımızı konuşabildiğimiz için, maalesef kimse bu durumun farkında değil ve dile getiremiyor ancak konuya astrolojik olarak incelediğimizde ortada bir matematik var. Bu matematik tesadüfen meydana gelmiş demek bana çok komik ve cahilce geliyor.

Kraliyet yıldızları ve diğer tüm sabit yıldızlar sadece horoskop haritalarınızda her hangi bir planet ile aynı dereceye geldiğinde veya ASC, MC, Kuzey ay düğümü gibi sanal noktalara 1,5° orb tolerans ile denk geldiğinde pazarlık işleve girmektedir.

Sabit yıldızlarla ilgili kitaplarda 70 ila 110 kadar sabit yıldız tanımı bulunur. Ancak dediğim gibi bu 4 tanesi çok özel yıldızlardır. Ayrıca bundan sonra yine çok önemli 15 sabit yıldızda önemle vurgulanır, ancak bu konu çok uzar gider diye burada kısa kesmek istiyorum.

Kişinin horoskop haritası kadersel bir anlaşmayı temsil eder. Belli bir yaş döneminden sonra bu pazarlık net bir şekilde geçerli olur. Bu durum ilerletilmiş harita dediğimiz solar arc ve diğer matematiksel sistemler ile bakıldığında net bir şekilde tespit edilebilir.

Yani her kişinin haritasında bu yıldızlar vardır, ancak pazarlık etkisi kavuşum ve diğer astrolojik kural etkilerinde 1,5° orb tolerans olduğunda geçerlidir ve Sadece Astro matematik kuralları ile tespit edilebilir.

Astroloji çok derin bir konu arkadaşlar anlat anlat bitmez.

35 yaşımda büyük bir bunalım sonucunda hayat felsefemi değiştirmek üzere Regulus kraliyet yıldızına, kuzey ay düğümümün teması ile anlaşma yapmış birisi olarak 53 yaşıma kadar intikam ve öc alma perhizinde olmam gerekli, 

🙂 aksi halde Hayatım tepe taklak tersine döneceğini çok iyi biliyorum.

Ben bunu biliyorum bu anlaşmayı yaptım. farkındayım ancak birçok insanın dünyadan haberi yok. Aynı benim eskiden olduğum gibi.

Hatta bazen sanki ben öc alayım intikam alayım diye insanlar üzerime gelip, beni tahrik ediyor, hatta beni darb ediyor. Olan biten her bir olaya farklı bir farkındalık ile bakabilmek acayip keyifverici ancak çok canın da acıyor.

Kendime has Maditasyon tekniklerim ile rahatlamayı ve samimi olmayı bilmesem işim baya bir zor.

Şeytana gerek yok aslında sınav için bize biz yeteriz.

Allah her birimizin sonunu hayır etsin.

Sizleri seviyorum, sevgiler…  🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu