Trend

Antik Mısır’da bir sembol

Eski mısırda çok kullanılan Bok böceği sembolünü gördün mü insan kafa tasına tepeden bakıyorsun demektir. Bok böceği ve insan kafa tası 3 bölümden oluşur. Bok böceğinin ön kısmı insan kafasındaki ön tarafı temsil eder yani burun, kulaklar, gözler, Ağzımızı sembolize etmektedir. Sürekli arayış ve açlık içinde olduğumuzu sembolize eder. Bok böceğinin sol tarafı insan beyninin sol lobunu temsil eder, burası gündelik işler ve rutin hayatı temsil eder. Sağ tarafı ise sağ lobu yani bilinç altını temsil eder ki, bu bilinç altında ne olduğu asla bilemeyeceğiz.

Antik çağda insanlar çok sağlıklıydı. Tüm Duyularını kullanabiliyorlardı. Bizler şuan her şeye engelli gibi bakıyoruz. Sadece 5 duyumuz var. Bu çok az. 360 duyumuz olmalıydı. 360 duyu organımız var zaten ama biz sadece 5 duyu organımızı zor kullanabiliyoruz. Bu insan bu kadar aciz bir varlık değil. Salgı bezi duyu organlarımız vardı ama kullanmadık. Kullanmadığın her kas küçülür tabi ki.

5 duyu organımız ile sipritüel deneyimler yaşayabilmemiz ve ilahi iletişim kurabilmemiz mümkün değil. Biz bunu başaramıyoruz diye sipritüel alemleri ve boyutları yok sayamayız, çünkü varlar.

Evrenimiz bu alemler ile çevrili. Ancak duyularımız olan biteni algılayamıyor.

Farkındalık farkındalık diyorlar alın size farkındalık. Biz insanız ve evrene hükmetmemiz gerekli, Ancak gece ömümüzü görmek için ışık kullanıyoruz.

Bilgi evrendeki en büyük güçtür. Bizde ondan da yok maalesef.

Birileri bizi çok feci kafeslemiş.

Sevgiler 🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu