Trend

Guide Stone

19.01.2018 tarihinde Anasayfam üzerinden paylaştığım bir yazıdır. (bilgi amaçlı burada kalsın)

ABD’nin Georgia eyaletinin Elbert County şehrinde bulunan Guidestone yani rehber taşı adı verilen bu anıtın 1980 yılında yapılmasına rağmen kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Üzerinde birçok dilde yazı bulunan anıt bizlere anlattıklarıyla gerçekten şaşkınlık yaratmaktadır.

6 granit taştan oluşan anıtın yüzeylerinde, 8 modern dil ve 4 antik dilde yazılmış 10 ilke bulunur. 4 granit taş birbirine ayrı yönlere bakarken ortalarındaki ince bir granit sütun tepeye yerleştirilmiş kapağı tutar. 5.47 metre yüksekliğindeki yapının toplam ağırlığı yaklaşık 108 tondur (107.840 kg).

“Rasyonel düşünce ile karışıklık çağrısı” ve “Deccal’in On Emir’i” diye anılmaktadır.

Temmuz 1979’un bir cuma akşamında başlamış bir hikaye bu. Kendisini Robert C. Christian olarak tanıtan, şık giyimli, orta yaşlı, gri saçlı, ince ve uzun boylu bir kişi, ABD’nin ve hatta dünyanın en iyi granit taşının işlendiği Georgia eyaletindeki Elbert kentindeki Elberton Granite Finishing adlı şirkete gidip “Ben küçük bir grup Amerikalı’nın adına burada, hem saat, hem takvim, hem rehber olacak bir granit anıt siparişi vermek istiyorum” der.

Grenit şitketinin yetkilisi projeyi inceliyor ve bunu kimin adına yaptırdığını sorunca gizli bir grup insan adına ben bu anıtı diktirmek istiyorum diyor ve isimlerini vermiyor. kim bu gizemli grup. ? sonra adamın projesini inceleyen yetkili bakıyor neden bu taşları bu açılar ile koydunuz açıdaki hassasiyeti soruyor gizemli adam ise astrolojik verilere göre bu taşı bu dediğim koordinata bu belirttiğim açılarda inşaa etmeniz gerekli diyor. şirket yetkilisi projenin zor bir proje olduğunu belirterek fiyatın tam 3 mislini söylüyor, ancak gizemli adam hiç pazarlık etmeden kabul ediyor ve anlaşıyorlar 1980 yılında inşaat bitiyor.

Georgia Guidestones anıtı, kim oldukları bilinmeyen ve takma adları “R. C. Christian” olan bir topluluk tarafından, Haziran 1979 tarihinde anlaşma yapılarak Elberton Granit şirketine yaptırılmıştır.

Rehber taşının ayakları, Güneş’i yıl boyunca Doğu-Batı yönünde işaret edecek şekilde yerleştirilmiş. Tepe taşına açılan bir delikten gelen güneş ışını, bir ayağın üzerindeki takvimde, günü gösteriyor. Taşın üzerindeki İngilizce, Arapça, İbranice, Svahili dili dahil 8 dildeki bilgiler ise şaşırtıcı derecede hem günlük hayatta hem de yüksek bilimde kullanılabilen bilgiler. Ancak bu anıt ile kasıt edilen tam olarak nedir ? bilinmiyor. bu anıtın gizemi yakın bir zamanda yapıldığı halde halen çözülebilmiş değildir.

Komplo teorisyenleri tarafından sıkça ortaya atılan iddialara göre anıt gizli tarikatlar tarafından Yeni Dünya Düzeni’ni açıklamak üzere yapılmıştır. Başka bir teoriye göre anıt Gül-haçlılar tarafından yaptırılmıştır.

Peki bu anıtta ne yazıyor: Bu ürkütücü anıta son olarak bir köşe taşı konuldu. Bloğun köşesine konan taşta “2014” yazılı. Anıtta yapılan bu son güncelleme, kimilerine göre “Yeni Dünya Düzeni” takipçilerinin iş başında olduğunu ve bu güncellemeyi yaptığını gösteriyor. 34 yıl önce Yeni Dünya Düzenine gidilecek ilkelerin yazıldığı bu anıt, somut bir plan olarak değerlendirilirse 2014 yılının önemi ne olabilir? Bu anıtta yazılı 10 emrin ilkinin Dünya Nüfusunu 500.000.000 milyonun altında tutulması olduğunu göz önünde bulundurursak 2014 yılında ne gibi gelişmeler yaşandı ve yaşanacak? Ne gibi gelişmelerin zeminini hazırlamıştır? Bu sorular, hala cevaplanmayı bekliyor.

anıtta yazılanların türkçesi bu şekilde..

-İnsan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000’un altında tut.
-Farklılıkların ve uygunluğun, gelişiminin çoğaltılmasını bilgece idare et.
-İnsanlığı yaşayan yeni bir dil ile birleştir.
-Tutku, inanç, gelenek ve her şeyi yönet.
-İnsanları ve ulusları, adil yasalar ve sadece mahkemeler ile koru.
-Bütün anlaşmazlıkları ülkeler üstü bir mahkemeye bağla.
-Küçük yasalar ve kullanışsız protokollerden kaçın.
-Kişisel hakları, sosyal görevler ile dengele.
-Gerçeği, güzelliği, aşkı, sonsuzlukla ahenk kurma arayışını taktir et.
-Dünyada bir kanser olma, doğaya yer bırak.

Anıttan Batı’ya doğru birkaç metre ötede Kuzey-Güney çizgisi üzerinde yere konulmuş bir yazıt bulunur. Yazıtta yapının yukarıdan görünüşü, yapısal özellikleri ve astronomik yerinin bilgileri, projenin sponsorları ve yapılış tarihi bulunur. Ayrıca yazıtın altı metre altında gömülü bir Zaman Kapsülü vardır. Yazıtın üst kısmında “Georgia Guidestones, 22 Mart 1980’de dikildi” yazar.

Proje sponsorları açık bir şekilde: Altın Çağ’ı arayan bir grup Amerikalı diye belirtilmiştir.

Astroloji bize gelince fal onlara gelince bu ilim ile dünyayı yönetiyorlar. Astroloji faldır safsatasını kafamıza onlar soktu. diğer birçok şeyi soktukları gibi. Neden peki ? çünkü bilirsen yönetirsin.

Sevgiler 🙂

Kaynak: Tüm dünya bu anıtı biliyor, bir biz bilmiyoruz. 🙂 araştırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu