Trend

Ed Stafford

O gerçek ve natural bir Survivor.

Birçoğunuz tanıyordur. Yine de tanıştırmak istiyorum. Tanıştırayım; Ed Stafford. Onun hayatta kalma belgesellerinin neredeyse 2-3 yıldır hepsini izledim. Hayran kaldım. Peki neden bu hayat tarzını seçmiş olabilir diye de bir araştırmak istedim. Ünlü bir karakter olduğu için Google sağolsun bana biyografisini hemen sundu. Ancak hakkında daha çok bilgi edinebilmem ve hayatının neden böyle olduğunu Astrolojik olarak idrak edebilmem için doğum saatini retrifikasyon yaparak belirledim. Haritası ekteki gibidir.Bu gerçek Survivor un tüm bölümlerini izlemiş biri olarak Retrifikasyon yapmam pek te zor olmadı.

►Bu adam zorluklar ile mücadele etmeyi bir hayat tarzı edinmiş bir maceraperest, bu şu demekti. ASC yöneticisi kesinlikle 8. evdeydi ve sağlam açılar almış olmalıydı. ASC ikizler burcunun elinde olursa merkür 8.evde konumlanıyor ve böylece hayatta kalma direncini oluşturan mars 1. eve yerlemiş oluyordu. Biraz değişken bir enerji zaten hayatında da bu değişkenliği görmekteyiz. Kesinlikle bu doğum saati onun olmalı. Bu adam şartlar ne olursa olsun hayatta kalmak ve mücadele etmek için doğmuş.

►Bir belgeselinde şöyle diyordu, “bir ormanda hayatta kalmak için farklı düşünebilmelisiniz. İç güdüleriniz doğru çalışmalı. Bu yetenek bende doğuştan mı vardı, yoksa sonradan mı kazandım bilmiyorum” diyordu. adam gerçekten iç güdüleri çok iyi çalışıyordu. mesela bir geyik kapanı kuruyor ve geyiğin kapana ne zaman yakalandığını hisleri ile tahmin edebiliyordu. Adam suya gitmek için hangi yoldan gitmesi gerektiğini hisleri tespit edebiliyordu. Evet ben şunu net biliyordum ki, bu onun güney ay düğümünün 12. evde olması ile ilgili durumun hayatına yansımasıydı.

►1. evdeki mars pluto trine açısının onun nasıl bir dirence sahip olduğunu size nasıl anlatsam. Şöyle izah edeyim, Bu adam zor yıkılır.

►3. ev girişinden 6. ev girişine uzanan, Saturn Uranüs Karesi bize; medeniyetten, teknolojiden uzak bir hayat yaşamak istediği konusunda, ne kadar ısrarcı olduğunu anlatmaya yetiyor. O gerçekten bir survivor. Ed Stafford İngiliz kaşif, yazar ve asker. Amazon Nehrini baştan sonra yürüyerek geçen ilk ve tek kaşif. Asc ikizler işte, ne olsun. Yürü babam yürü. Gör götüm yolları, iç soğuk suları…

🙂 Bu konuda Guinness Dünya Rekorları sahibi.

►5. ev giriş kapısında gözlemlediğimiz Ay pluto kavuşum adeta benim evim belirli değil, Adresim yok. evim yıkıldı veya çok derin dermiş gibi. Bu kavuşumun jüpiter ve lilithe karşıdan bakıyor olması da ailesi ve yuvası ile ilgili konularda sürekli mücadele edeceği bir hayat tarzı olacağını görmekteyiz. Ay pluto kavuşumu onu karanlık konulara götürüyor, Ölüme yaklaştıran, anneye, eşe veya aileye dönük yıkıcı etkiler içine girmek istiyor. Zaten Sevgili eşi (yengemiz) Laura Bingham da onun gibi ölüm ile mücadele eden bir kadın. Ay, erkeğin haritasında nasıl bir kadını aradığını da göstermesi hasebiyle, Ay pluto kavuşumu, ölümü arayan bir kadını seveceğim der gibi. Adam adeta ölüm ile evli. Karısı ondan daha manyak bir survivor.

🙂 Yetiştirdikleri çocukları Ranulph James Stafford annesi ile babasının bir karışımı.

►1. evde Mars Apex noktası bulunan 8. ev merkür ve 6. ev KAD üzerinde etkin YOD açısı yerleşimi, onun hayatta kalma ile ilgili yeteneklerini keşfetmek ile ilgili ne kadar başarılı olacağını bize net bir şekilde ortaya koymakta.

►Bir bölümünde; kendi katı dışkısını, ped şişenin içine koyup, balık tuttuğunu gördüğümde, bu nasıl bir hayat arkadaş diye çok şaşırmıştım. Balıkların insan dışkısını çok sevdiğini ben ondan öğrendim. izlemesi çok keyifliydi.

🙂 İşte Aslan burcunda yerleşmiş bir Satürn, Akrep burcundaki Uranüs e Kare yapması böyle bir şey. Adam medeniyeti sevmiyor arkadaş. Adamın hayatı kriz yönetimi. Adam en ilkel yöntemler ile hepimizden daha mutlu.

► 7. evden 11. eve uzanan Neptün jüpiter trinesi ise, onun bu hayatını belgesel yapmaya ve bir fenomen olmaya yetecek kadar etkili. Daha Ed Stafford ve ailesi ile ilgili söylenecek çok şey var. Adam belgesel yapmış, ben iki kelime ile izah etmem mümkün değil. Belgesellerini izlerken yan ekranımda açık bulunan haritasına bakarak, natal haritasının nasıl çalıştığını ve neden bunu yaptığını çok iyi anlıyorum.

Sevgiler:)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu