Trend

NASA uyardı

Betelgues yıldızı heran patlayabilir

Hayret ettim, vay bee.. NASA uyardı !!! Betelgues yıldızı heran patlayabilir. !!!
Galaksimizde İkizler burcunun 28°45′ da yer alan ve Kadri 0.5 Mag. Olan Betelgues sabit yıldızı patlayacak olmasından dolayı üzülmeli miyiz? sevinmeli miyiz?


Evrende sürekli bir şeyler oluyor. Olan herşey bizi bir şekilde kadersel olarak etkilemektedir. Özelikle KAD ve GAD transitlerinin 2020 yılı haziran döneminden sonra ikizler yay burcu aksına geçmeye hazırlanırken bu haberi almak beni oldukça şaşırttı doğrusu.


Betelgues yıldızı; En muhteşem yıldızlardan biridir. Bu devasa kırmızı yıldız, bir zamanlar Mısırlılar tarafından tanrı Osiris olarak bilinen Orion’un sağ omzunda bulunur. Bu yıldız, muhtemelen gökyüzündeki en kutsal ve en çok şans getiren yıldızlardan biridir; çünkü haritada sorunsuz başarı vaat eder.


Peki yıldızlar neden patlar; bir yıldızın varlığı iki kuvvetin dengesine bağlıdır. Kütle çekimi ve Füzyon. Yıldızlar hidrojen bulutlarıdır. Katrilyon ton, belki de daha fazla hidrojendenin toplanmasından oluşurlar. Bu bir kütle çekimi oluşturur ve doğal olarak bu çekim sonunda hidrojen atomları sıkışır ve belli bir noktadan sonra helyuma dönüşmeye başlarlar. Bu işlem füzyon olarak tanımlanır. Füzyon evrenin en büyük enerji kaynağıdır.
NASA şimdi açıklıyor ve diyor ki. Betelgues yıldızının rengi değişmeye başladı ve üst kısımlardan içe çökme gözlemlenmektedir. Bu içe çökme bir Süper Nova patlamasına her an dönüşebilir. Bazı Süper Novalar öyle şiddetli patlarlar ki kara delik bile açabilirler. Ve 0,5 Mag görünürlüğe sabit bir yıldız birden galaksinin en çok görünen ışık kaynağı haline yani bu; 20-30 Mag ışık üretebilir duruma gelebilir demektir ki, özetlersek; güneşimizin 25 Mag ışık kaynağı olduğunu düşünürsek, bu şu demektir ki, yaşasın bir güneşimiz daha mı olacak 🙂 hahhaah 🙂


Şimdi asıl soru şu; Allah belamızı mı verecek? yoksa bu bir merhamet göstergesi mi? 🙂
Şeytanın bu dünyad

aki maskarası olmuş biz Adem oğullarına, bu güne kadar bela gelmemiş olması büyük şans… 🙂 Kısmetli kullarız sevinin. Allah bizi seviyor 🙂
Bu tarz bir süper nova patlaması MS 168 yılında ilk kez kayda alınmış. Daha sonra 1604 yılında bir süper nova patlaması kaydı bulunmakta. Bu süper nova patlaması dünyamızdan haftalar boyunca 13 Mag yani bizim AY’ ımız kadar ışık üretebilecek şiddette ışık yayarak görünür olmuş ve bu yıldız patlamasına “Kepler Süper Nova Patlaması” ismi verilmiş. O günden sonra bir süper nova patlaması gözlemlenmemiş.
Betelgues yıldızının Süper Nova patlaması ile 0,5 Mag görünürlükten 25-30 Mag görünürlüğe gelmesi işte bu yüzden çok önemli. Gece gündüz bu ışık kaynağı galaksimizden aynı bir güneş gibi görünür olabilecek.
Peki bu Bizim Betelgues ne zaman patlayacak. Aslında Betelgues çoktan patladı. Bu yıldız bizim dünyamızdan 647 ışık yılı uzaklıkta olduğu için, biz zaten şuan Betelgues’ ün 647 yıl önceki hayaletini görmekteyiz. Ancak ışık henüz bize ulaşmadığı için kadersel etkileri henüz ortaya çıkmadı.
İşte alın size, Allah’ ın zamandan münezzeh olması ve herşeyi önceden bilmesi ile ilgili bir delil. Yıldızın patladığını ve zamanını Allah biliyordu. İşte bilmek budur.


Peki eğer patlarsa sonucu ne olur? ve bu patlamayı biz ne zaman gözlemleyebiliriz. Bu tam net olarak bilinmiyor? etkisi konusunda da net bir ifade kimse kuramaz. Ancak benim şahsi fikrime göre bu patlama bize şu seçenekleri sunabilir.


Betelgues eğer patlarsa bunun kadersel etkileri;

► Bu yıldızın karakteristik özeliği. Sorunsuz başarı vaat eden iyicil bir etkide olduğu için, bu acayip muhteşem olumlu bir etkinin içine evrensel olarak bizi sokabilir. Yani tam herşey bitti derken, yeni muhteşem bir dönemin başlayacağına işaret edebilir. Çünkü KAD ve GAD yani tutulmalar ikizler yay aksına geçiyor ve bu Betelgues yıldızı ikizler burcunda bulunmaktadır.

► Bu patlama İkinci bir güneşimizin olması demektir ki, Doğudan değil batıdan doğan bir güneşin belirmesi size neyi hatırlatıyor.
Yaşasın toplayın tası tarağı sanırım bu sefer bu zindandan kurtuluyoruz 🙂 Evet evet Toplanın eve gidiyoruz 🙂
Celin Dion’ un şarkısında da dediği gibi;
And yet through this darkness there’s always a light that shines through (Ve yine de bu karanlıkta her zaman parlayan bir ışık var)
And takes me back home
(Ve beni eve götürüyor)
Güneşin batıdan doğması böyle bir şey olabilir mi? çünkü net olarak ne zaman olacağını kimse bilmiyor ve kimse şu gün diyemez. Yani bu Kıyametin ne zaman kopacağını kimsenin bilmemesi ile ilgili söylem ile eş değerdir.


Birde dünyanın kutup değiştirmesi konusu var ya şimdi gündemde, bu durum da aslında; Niburu’ nun Puluto semalarından güneş sistemize girmesi ile ilgili bir durum. Niburu da ne ola ki? diyen yeni takipçilerimiz eski yazılarımızı okusun. Bu Niburu hani şu ilimünatinin gezegenidir. Abooo olaya bak… Tesadüflere halen inanan insanlar için bir dizi Tesadüfler zinciri…


Yani dünyamızdaki kutupların değişmesi Güneşin batıdan doğmasına sebep olur diyorlar ancak bu imkansız. Siz bu iddayı ortaya atanlara benden selam söyleyin. 🙂 Bu mümkün değil. Bu sadece manyetik kutupları etkiler. Manyetik kutupların değişmesi; Dünyamızın Doğudan batıya doğru dönmeyi durdurup, batıdan doğuya dönmeye başlaması demek değildir.
Güneş yine aynı yerden doğacak ancak evet mantık olarak bakınca, Güney Kuzey olduğu için, Batı Doğu kavramı olarak yer değiştirecek. Dolayısıyla da adamlar haklı sanırım. Siz yine de selamımı iletin evet geri almayayım selamımı şimdi.. 🙂 Değerli çünkü benim selamım 🙂 hahaha
Dünya fiziksel olarak bu dönüş yönünü değiştiremez. Ancak Manyetik kutupların yer değiştirmesi volkanik hareketlilikleri artırır. 3600 yılda bir bu sürekli oluyor. En son olduğunda Nuh tufanı olmuştu.. Çünkü buzullar eridiği için dünyayı sular kaplamıştı. Bu depremleri de tetikler. Pluto + Neptün + Uranüs zaten manyetik kutupları çoktan değişti Uranüs Boğa burcunda ve satürn uranüse kare etkiye sürüklenirken deprem olur. bu yüzden 2023 e kadar çok deprem olur.


Hey!!! büyük bir gemi yapmasını bilen var mı? Ya da NASA bu gemiyi çoktan yaptı mı? ee bizim haberimiz niye yok… :)) ilginç…
Heh sahi birde corono virüsü bak tesadüfe bak ki; Kıyamete yakın zamanda güneş batıdan doğmadan önce müslümanların grip gibi hastalıktan öleceğini kıyametin onların üzerine kopmayacağını belirten bir çok hadis haber kayıtlarda var… Enteresan.
Peki bunlar ne zaman olacak?


2023 e kadar deprem konularının artacağı konusunda garanti veririm. İstanbul’ un tehdit altında olduğunu kesinlikle söylerim. Çürük binalarda oturmamanızı şiddetle tavsiye ederim.


Ancak Betelgues ne zaman patlar ve bu patlama kaç Mag enerji üretir, ve bu o bahsedilen güneşin batıdan doğma hadisesi ile aynı konu içeriğindemidir onu ancak Allah bilir.


Şurada da garanti veririm. Betelgues patlamasını görmemiz ikinci bir güneş oluştursa dahi dünyamıza zarar vermez. Ancak kesinlikle bu patlamanın üzerimize kadersel bir etkisi mevcuttur. Kadersel etkisinin İyicil olacağını düşünüyorum. Çünkü Betelgues iyidir. Sevin Betelgues yıldızını…


Bu sanki kıyametten önceki son viraj ve son şans gibi bir şey mi. ? Ya da birisi büyük bir gemi yapmasını biliyorsa iletişime geçelim, beni almadan sakın bir yere gitmeyin… 🙂
Sevgiler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu